خانه سینما از هنرمندان سینما خواسته دیگر به صداوسیما نروند

خانه‌سینما، تشکل عالی همه صنف‌های سینمایی، در بیانیه‌ای از هنرمندان این صنف خواسته بابت «توهین اخیر و بی‌شرمانه» یک برنامه صداوسیما به رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان و دختر بازی‌گرش، پگاه آهنگرانی، دیگر به «از حضور در برنامه‌های به اصطلاح سینمایی و تحلیلی این رسانه» خودداری کنند.

 

خانه سینما از «هم‌کاران سینمایی»‌اش خواسته «هم‌دل و هم‌راه»، در این «اعتراض حرفه‌ای مشارکت کنند

تا صداوسیما گمان نبرد به‌پشتوانه قدرت و بودجه، می‌تواند هر تهمت و توهینی را به سینمای ایران و چهره‌های فرهنگی بکند.»

 

خانه سینما اعلام کرده صداوسیما نه‌تنها از تکلیف ملی و اصلی‌اش جا مانده، بلکه هرازگاهی، به بهانه دفاع از ارزش‌ها، از مرزهای اخلاق و انسانیت بیرون رفته

و در «مسیر این مأموریت، چه چهره‌هایی شاخص‌تر از هنرمندان جامعه برای آن‌که هدف تخریب قرار گیرند؟»

 

این نهاد صنفی در بیانیه‌اش نوشته اهانت صداوسیما به این دو تن، پیش‌وبیش ازآن‌که به ساحت این دو هنرمند، آسیب بزند، «گواه گویایی است بر تداوم عامدانه روند ایجاد تفرقه و تخریب» ازسوی صداوسیما.

 

دیروز انجمن مستندسازان سینمای ایران هم در نامه‌ای به رئیس‌ صداوسیما، به حرف‌هایی که درباره بنی‌اعتماد و آهنگرانی در یک برنامه صداوسیما گفته‌شده‌بود، اعتراض کرد.

صادق کوشکی، فعال رسانه‌ای اصول‌گرا، در برنامه‌ای زنده صداوسیما به رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان سینما، گفته: «اگر دست عبدالمالک ریگی به تو، دخترت و کس و کارت می‌رسید می‌دانید چی می‌شد؟ شاید شما خو‌ش‌تان بیاید، اما مردم خوش‌شان نمی‌آید!»